> Грудень 2021 – Rudomain

«Рудомайн» представив проєкт розбудови Долинського ГЗК

Керівництво компанії «Рудомайн» розповіло про плани розвитку Долинського гірничозбагачувального комбінату представникам влади міста Долинська, Кіровоградської області, місцевої громади та журналістам.

Компанія планує запустити першу чергу добудови ДГЗК до 2023 року і за два роки вивести його на повну потужність, щоб переробляти 12,5 млн т залізної руди та випускати до 3 млн т готової продукції на рік. Для цього буде залучено більш ніж $100 млн.

«Сьогодні на території комбінату поруч с державним прапором замайорів прапор з логотипом «Рудомайна». Для нас, представників компанії, це символічно, тому що тепер ми відповідальні за успіх цього підприємства. І я переконаний, що наші інвестиції призведуть до його розвитку і процвітання. Але це не тільки бізнесовий, але й соціально орієнтований проєкт, який дасть поштовх до розвитку міста», — наголосив директор «Рудомайна» Володимир Колос.

Очікується, що проєкт дасть можливість додатково сплатити $37 млн податків та зборів до бюджету, створити 1500 нових робочих місць та залучити нових жителів та спеціалістів у місто, спрямувати понад $1 млн на фінансування соціального розвитку міста та відновити житловий фонд міста.


«Ми сподіваємось на те, що це місто знову відроде свою славу, свій ресурс людський, свій потенціал», — сказав Сергій Поліщук, заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації.

«Маємо велику надію, що зі стартом роботи комбінату розпочнеться нова сторінка в історії нашої громади — процвітаючої, заможньої та щасливої. Приклад «Рудомайна» має стати позитивним сигналом для інших інвесторів», — підкреслив голова Долинської міської ради Євгеній Звіздовський.

«Я задоволений, що після занепаду та довгих років процедури банкрутства було затверджено та виконано відповідно до законодавства план санації, на підприємство зайшов надійний інвестор і воно нарешті запрацює. Бюджет отримає податки, мешканці міста — роботу та зарплатню, а промисловість регіону — потужний поштовх до розвитку», — зазначив керуючий санацією боржника ДП «Дирекція КГЗКОР» Микола Биковський.

Мешканці Долинської мали можливість познайомитись із представниками ДГЗК особисто, в місцевому Будинку культури. «Розпочинається нова цікава сторінка в історії міста. І це історія про майбутнє, яке будуть створювати наші діти. Дуже хочеться, щоб вони народжувались, вчились, росли, залишались жити, народжувати своїх дітей та працювати в Долинській, не покидали місто в пошуках кращої долі в інших краях», — сказав директор зі зв'язків з громадськістю та органами державної влади Долинського ГЗК Олег Подкопаєв.

Нагадаємо, що гірничодобувна компанія «Рудомайн» виграла аукціон та за 451 млн грн придбала частину майна української частки будівництва промислового гіганта — гірничозбагачувального комбінату окислених руд у місті Долинська, який свого часу будувався коштом кількох країн, та за 30 років після розпаду СРСР так і не запрацював.

«Рудомайн» виграв аукціон із придбання гірничозбагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР)

Компанія виграла аукціон та придбала частину майна української частки будівництва промислового гіганта — гірничозбагачувального комбінату окислених руд у місті Долинська Кіровоградської області.

Свого часу він будувався коштом кількох країн, на що було витрачено $1,5 млрд, але за 30 років після розвалу СРСР так і не запрацював, і його готовність залишилась на рівні в 65%.

Тепер запуском Долинського гірничозбагачувального комбінату буде займатися «Рудомайн». На це планується залучити більш ніж $100 млн.

Компанією буде направлено 450 млн грн на погашення попередніх боргів підприємства. Взагалі передбачається спрямування $37 млн ​​податків та зборів до бюджету та понад $1 млн на фінансування соціального розвитку міста. Буде створено 1500 робочих місць.

«Рудомайн» має намір запустити першу чергу добудови ДГЗК до 2023 року і за два роки вивести його на повну потужність, щоб переробляти 12,5 млн т залізної руди та випускати до 3 млн т готової продукції на рік.

«Ми нарешті запускаємо Долинський гірничозбагачувальний комбінат. Переконаний, що інвестиції в підприємство призведуть до його розвітку і процвітання та одночасно стануть новим подихом для міста», — наголосив директор «Рудомайна» Володимир Колос.

«Рудомайн – це частина мого життя. І вона мені дуже подобається!»

Мешканець Кривого Рогу Віталій Юрченко працює водієм у компанії «Рудомайн» третій рік. Влаштувався у компанію після служби у зоні бойових дій в АТО.

Його розповідь про те, як він потрапив на війну, як змінилося його життя після армії, і що для нього означає підприємство, де він зараз працює.

— Де і як Вас застала звістка про війну? Як потрапили в зону бойових дій?

— Як тільки Кримом почали бігати «зелені чоловічки», я одразу ж поїхав у військкомат. Буквально на другий чи третій день. Кажу так і так, дивився репортаж по телевізору, хочу піти добровольцем на війну, захищати Крим. У військкоматі жінка на мене подивилася, як на ідіота, і сказала: «Молодик, що ви тут вигадуєте, яка війна, про що ви взагалі? З головою у вас не гаразд, йдіть звідси, не несіть нісенітниці!». Тоді я розвернувся і пішов.

Мій племінник служить у Нацгвардії. Я йому постійно телефонував, і він, уже перебуваючи на Донеччині, розповідав, що справді йде війна. Я серед знайомих організував збирання допомоги. Ми почали гроші пересилати та передавати допомогу. Тому що у них тоді ні екіпіровки, ні одягу, нічого практично не було. Долар із 8-ми до 26-ти стрибнув, ціни зросли. У них не було за що навіть води купити. Я вже тоді рвався до армії. Але племінник радив почекати, коли затвердять службу за контрактом.

У січні 2016 року це сталося, і я одразу пішов до армії. Було мені тоді 44 роки. Я зв'язківець, але хотів служити в 78-му окремому батальйоні матеріального забезпечення, в автороті підвезення боєприпасів на базі 17-ї танкової бригади. Мене відправили до «навчання» на місяць, щоб спеціальність змінити зі зв'язківця на військового водія. За місяць я повернувся і поїхав до АТО. І був там два з половиною роки.

Потім, перед звільненням, мене відправили у відрядження до 53-ї бригади до артилерії. Разом — два з половиною роки у 78-му батальйоні в автороті підвезення боєприпасів та пів року в артилерії у 53-й бригаді. Загалом, я прослужив з березня 2016-го до березня 2019 року, рівно три роки.

— Чи маєте ви нагороди?

— Я нагороджений медаллю «За зразкову службу». Дійсно вартою медаллю мене нагородив колишній міністр оборони України Полторак – «За відвагу». Він прилітав вертольотом до Вугледару. Це було присвячено до 6-го грудня. Мене одного з усього батальйону нагородили такою медаллю за бої під Авдіївкою.

— Як багато побратимів ви втратили під час війни?

— У 78-му батальйоні загинув лише один офіцер – капітан. А в 53 батальйоні точну кількість втрат я вам не скажу. Двоє загинули, але вже після участі у бойових діях. Як у нас заведено говорити – спився. Насправді він не спився, просто не знайшов себе на гражданці. Соціальна адаптація... Постійні сни ось ці... Прокидаєшся серед ночі... Якщо не знаєш, чим себе зайняти, то залишається тільки горілку вживати, розслаблятися.

— Чи вдалося адаптуватися у громадянському суспільстві?

— Так. Маю маленьку доньку, чудову дружину. Коли я йшов до АТО, доньці три роки було. Я тоді вважав за потрібне, що так треба. Бо якщо ця зараза прийде ось сюди, до мого міста, то життя моїй дитині не буде. Нині їй вже 9-ть років. Мене часто питають, а навіщо? Я втомився всім пояснювати, навіщо і чому. Просто відповідаю: «Я так вважаю за потрібне. Я вважав це правильним».

— Як вплинула участь у війні на ваше життя?

— О, так одразу й не відповісти. Багато чого змінилося зі світогляду. Так одразу однією пропозицією і не даси відповіді. Ніколи не думав, що таке можливе у 21-му столітті! Завжди здавалося, що з автоматами Калашнікова десь у джунглях бігають. Але у нас у цивілізованій країні, у центрі Європи? Це апріорі неможливо!

— Хто ще із колег є учасником бойових дій?

— Прямо з мого батальйону Юрій Курбола та Олександр Патока. Ми були в одному підрозділі, лише у різних ротах.

— Чим вам допомагає компанія Рудомайн?

— Та всім! Серйозно. Я не знаю, якби я не знайшов на «Рудомайні» цю роботу… Ото справді, я вважаю компанію європейською. По-перше, європейська оплата праці, соціальний пакет, та сама відпустка. Я знаю — в інших компаніях цього не дотримуються. У тебе там відпустка, як у АТОшника, та й іди. Пільгова відпустка.

По-друге, без роботи людина, це що? Він опускається постійно. Він не впевнений у завтрашньому дні. А тут – соціальна адаптація, соціальна захищеність. Тут я певен у завтрашньому дні. Я знаю, що я отримаю зарплату. Можу планувати своє життя. Для мене компанія «Рудомайн» — це частина мого життя! І це життя мені дуже подобається!