> Як під час війни залишатися взірцем соціально орієнтованої компанії. Приклад Рудомайна – Rudomain

Як під час війни залишатися взірцем соціально орієнтованої компанії. Приклад Рудомайна

Криворізьке підприємство «Рудомайн» працює на ринку видобутку залізорудної сировини з 2005 року. За цей час було перероблено понад 20 мільйонів тонн некондиційних руд Криворізького залізорудного басейну. На жаль, кривава війна дещо підкорегувала дії компанії. Зараз підприємство працює лише на 50 % довоєнної потужності. Проте, незважаючи на важку ситуацію та падіння обсягів збуту, підприємство залишається взірцем соціально орієнтованої компанії. «Рудомайн» не має заборгованості по заробітній платі та продовжує виконувати всі соціальні зобов’язання перед працівниками та Кривим Рогом. За 2022 рік в бюджети різних рівнів було перераховано майже 500 млн грн податків та зборів. З них понад 330 млн грн — до державного, а решта  сплачена до міського бюджету. З перших днів війни підприємство активно допомагає місту та країні. 50 млн грн було передано Збройним силам України, Територіальній обороні та на благодійні цілі. 

Для будівництва захисних споруд по чотирьох лініях оборони міста було залучено близько 250 працівників та понад 40 одиниць техніки, в тому числі важкої. Виготовлено більш ніж 200 одиниць протитанкових споруд, понад 300 споруд для проколів автомобільних шин, надано близько 6000 мішків з рудою та 80 тонн автомобільних шин для укріплення позицій та військових споруд. Військовим комісаріатам в користування були надані 5 одиниць техніки, в тому числі один автобус.

Крім цього, підприємство надавало важку техніку для будівництва блокпостів, ліквідації наслідків ракетних ударів по дамбі, захисту критично важливих об’єктів інфраструктури. Під час ліквідації наслідків ракетних ударів по дамбі протягом декількох днів було залучено близько 30 самоскидів, які перевезли майже 30 тис. тонн сипучих матеріалів. Працівники компанії, які брали безпосередню участь в усуненні наслідків обстрілів інфраструктурних об’єктів міста, отримали міські відзнаки за їхній вклад в ліквідацію наслідків ракетних ударів по гідротехнічним спорудам. 

«Рудомайн» довів, що вміє не тільки сумлінно працювати, але й хоробро воювати та зі щирим серцем допомагати нужденним під час війни», — зазначив директор компанії Володимир Колос. 

Володимир Колос

Крім того, підприємство ініціювало передачу гуманітарного вантажу у Покровськ Донецької області, періодично здійснюються передача гуманітарної допомоги до сіл Херсонської області, зокрема продуктів та ліків. Коли місто розпочало приймати біженців, підприємство ініціювало закупівлю 100 ліжок для однієї зі шкіл, де перебували внутрішньо переміщені особи. На потреби ТрО підприємством були закуплено та передано 31 позашляховик.

«Від нашого підприємства на фронті боронять країну майже 200 справжніх героїв, якими ми безмежно пишаємося, та дякуємо за можливість жити та працювати під мирним небом. Ми їх підтримуємо та допомагаємо», — каже засновник компанії Костянтин Караманіц.

Костянтин Караманіц

На жаль, є один загиблий — наш водій Іван Михайлюк. Його родина, з якою підтримується постійний зв’язок, отримала матеріальну допомогу у сумі 300 тис. грн. Головний геолог підприємства Артем Мельниченко отримав важкі поранення. Після проходження курсу лікування та реабілітації він продовжує службу у лавах ЗСУ як інструктор. По закінченню війни керівництво підприємства прийняло рішення щодо реабілітації Артема за кордоном коштом компанії.

Війна не стала на заваді компанії щодо ї ї екологічної діяльності. В рамках виконання «Місцевої програми по вирішенню екологічних проблем Кривбасу на 2016–2025 роки» підприємством проведені роботи на суму 28,33 млн грн по кількох напрямках. Зокрема, це стосується охорони та поліпшення стану атмосферного повітря, екологічного поводження з відходами, розбудовою системи моніторингу навколишнього середовища та охорони й збереження об’єктів природно-заповідного фонду та озеленення — «Сланцеві скелі» та 200-річна груша. У заповіднику «Сланцеві скелі» здійснюються періодичні заходи щодо благоустрою: тільки під час війни висаджено 40 дерев. Регулярно вивозиться побутове та будівельне сміття, яке утворюється від місцевих мешканців. 

В рамках соціальної програми взаємодії з мешканцями Саксаганського району були заасфальтовані вулиці Упіта, Севастопольська, частини вулиць Льотчиків та Філатова. Окремо була заасфальтована вулиця Гірничорятувальна. Відбувається полив вулиць Саксаганського та Центрально-Міського районів. 

Підприємство є не тільки одним з локомотивів криворізької промисловості, а й, зокрема, генеральним партнером ФК «Кривбас». «Відродження клубу без допомоги та участі «Рудомайна» неможливо собі уявити. Саме з цим генеральним партнером зараз пишеться нова сторінка історії великого клубу», — впевнений віцепрезидент ФК «Кривбас» Артем Гагарін. 20 листопада, вперше за 9 років, у Кривому Розі відбувся матч за участю клубу як команди української Прем’єр-ліги. 

Артем Гагарін

На базі футбольної Академії клубу діє проєкт щодо тренування дітей-переселенців. Два рази на тиждень близько 30 дітей вимушених переселенців безплатно отримують годинні тренування від найкращих тренерів Академії із забезпеченням формою та транспортним перевезенням з місця перебування та у зворотному напрямку. Окрім цього, діти працівників компанії мають можливість навчатися в Академії ФК «Кривбас» зі знижкою. 

«Яскравим прикладом того, що ми впевнені у перемозі України, є проєкт відродження Долинського ГЗК, який ще до війни розпочав «Рудомайн». Під час війни не припиняються проєктно-вишукувальні роботи, розглядаються пропозиції виробників ліній по збагаченню руди тощо. Крім того, весь цей час підприємство продовжує сплачувати по договорах оренди землі. А у квітні 2022 року взагалі прийняли на роботу 70 працівників, яким й досі здійснюється виплата заробітної плати. Тож ми маємо дуже амбітні плани та не збираємось зупинятись», — впевнений заступник директора «Рудомайну» Олег Подкопаєв.

Олег Подкопаєв

ІНШІ НОВИНИ