> Розкриття секретів фінансової майстерності: Інтерв’ю з головним бухгалтером підприємства Рудомайн Тетяною Гуленко – Rudomain

Розкриття секретів фінансової майстерності: Інтерв’ю з головним бухгалтером підприємства Рудомайн Тетяною Гуленко

Запрошуємо у подорож світом фінансів та обліку! У цьому інтерв'ю ми матимемо можливість заглибитися у професійний досвід та бачення головного бухгалтера підприємства "Рудомайн", щоб дізнатися про те, як цей важливий фахівець керує фінансовими потоками, забезпечує точність звітності та сприяє розвитку підприємства.

Під час нашої розмови, ми доторкнемося до ключових аспектів професії головного бухгалтера, дізнаємося про його відповідальність та завдання, а також познайомимося зі стратегіями, які використовуються для забезпечення фінансової стабільності та успіху підприємства.

Отже, приєднуйтесь до читання, щоб дізнатися про цю незамінну роль головного бухгалтера Тетяни Гуленко та її внесок у фінансову сферу підприємства "Рудомайн". Адже вона працює в компанії з дня її заснування. Ось уже 13 років!

— Які особливості бухгалтерського обліку в рудовидобувній галузі ви враховуєте у своїй роботі?

По-перше, це ліцензована діяльність. "Рудомайн" це гірничодобувне підприємство, яке представляє суспільний інтерес для країни й передбачає певний облік. Ми зобов'язані вести облік та фінансову звітність за міжнародними стандартами МЗСЗ (міжнародні стандарти фінансової звітності). Оскільки ми є добувним великим підприємством, ми повинні публікувати свою звітність та примітки до неї (які сягають близько 60 сторінок) на своєму сайті. Насамперед ця інформація призначена для потенційних інвесторів, а також для інших користувачів. У звітності відображається правдива та дуже чітка інформація про фінансовий стан нашого підприємства. Це визначено законом, це обов'язково. Інші підприємства зі звичайним бухгалтерським обліком цього не роблять. Іншими словами, у нас більш розширений бухгалтерський облік, який потребує певних знань. Це лише з 2018 року нас зобов’язали вести такий облік. Тепер усі гірничодобувні підприємства зобов'язані вести цей облік за міжнародними стандартами. Ще з огляду на те, що 99% нашої продукції ми відправляємо за кордон, то я думаю, що це правильно.

— Як ви управляєте своїм часом та плануєте свою роботу, щоб виконувати важливі завдання вчасно?

Звичка вироблена роками (сміється - прим. ред.). Дивіться, звісно, планування. Це як у будь-якій професії виділяються спочатку головні питання, яким потрібно приділити увагу, це насамперед зробити акценти. Звичайно складається графік, план на місяць, тиждень, день. Купа списаних аркушів за день, що треба не забути. Тому що пам'ятати такий обсяг інформації досить складно. І потім у мене чудовий колектив, який дуже чітко виконує свої завдання. Не потрібен щоденний прямий контроль. Я своїх бухгалтерів підбирала як перлини у намисто. Це унікальні люди! Тож мені з ними нічого не страшно. І взагалі хороший персонал, хороші кадри – це запорука успіху будь-якої бухгалтерії.

— Які навички чи хобі ви розвиваєте поза роботою? Як вони впливають на вашу професійну діяльність?

Я люблю спорт. Займаюся фітнесом. Ще вивчаю англійську мову. Багато читаю. Фітнес для того, щоб своє тіло тримати в порядку, це для мене обов'язково. Англійська для того, щоб розвивати когнітивні здібності та не дати мозку постаріти. Психологи та вчені зараз це рекомендують. Мені, по-перше, це подобається. По-друге, виїжджаючи за кордон мені хочеться бути з людьми на одній хвилі. Тому це ще й життєво необхідно. Скажімо так, мозок повинен працювати завжди! Спорт, моду звичайно люблю, гарні речі, як усі дівчатка. Фешен блоги, англійська. Ну, і звісно ж друзі, зустрічі й спілкування.

— Як ви підтримуєте свій професійний розвиток у галузі бухгалтерії та фінансів?

Ви знаєте. професія бухгалтера припускає щоденне навчання. Тому будь-яка спеціальна література, яка виходить щотижня перечитується. Це обов'язково. Потім ми купуємо й проходимо курси та вебінари. Також спілкування з аудиторами. У нас настільки різноманітна бухгалтерія у Рудомайні, яка просто не дає нам спокійно жити. Вона настільки багатозадачна, що доводиться щодня вивчати якусь практично нову тему. І я вам хочу сказати, що ми починали від маленької фірми до такого підприємства, як зараз. Ви ж розумієте, що це все було навчання. Щороку! І як намисто ти ці знання весь час збираєш, збираєш. І з огляду на те, що в нас дуже часто змінюється законодавство, запроваджуються нові речі, то міжнародний облік, то таксономія, то ще якісь обліки та мільйон різних звітів. Тому просто щодня навчання. Без цього в цій професії ніяк не вижити.

— Які нові тренди або зміни в бухгалтерській галузі вас зацікавлюють або впливають на вашу роботу? Як ви їх відстежуєте й застосовуєте?

Дивіться, по-перше, це війна. Були якісь певні нюанси. Якісь законодавчі акти, які діють певний період. Поки що ми у стані війни живемо, ми живемо у рамках цього воєнного часу, у рамках певного законодавства. Коли нашому уряду нічого не заважає дуже часто змінювати форми. Змінюється форма звітності. Хотілося б звичайно якоїсь більш-менш стабільності. Але вже є, як є. Органічно, це все відстежується. Поки що тільки так. Міжнародні стандарти це, звичайно, дуже цікаво. Це крок уперед. Знаючи ці стандарти, ти можеш в принципі працювати в будь-якій точці світу. Є принципи. Це дуже цікаво. Це досить об'ємний пакет знань. Якби ми ще були акціонерним товариством, то було б ще цікавіше. Може, колись станемо… Поки ось такі тренди й враховуючи те, що я так сподіваюся після війни, у нас тут все-таки буде приплив іноземного капіталу, то наша професія та контент цих міжнародних стандартів та обліків це буде дуже затребувано. Ще до війни я читала, що всі підприємства хочуть перевести на міжнародні стандарти. Напевно, для того, щоб зробити нашу країну більш інвестиційно привабливою.

— Як ви сприймаєте автоматизацію та використання нових технологій у бухгалтерії? Чи використовуєте ви автоматизовані системи у своїй роботі?

Так звичайно! Я руками та ногами за автоматизацію. Тому що бухгалтерія – це настільки рутинна робота. Ви уявляєте скільки інформації, яку потрібно обробити вручну?! Ось у нас з 2021 року запровадили нову програму, де ми автоматизували й виробництво, навчили персонал на місцях. У нас навіть комірники працюють у цій автоматизованій програмі. Тому це дуже полегшує працю. Дуже! І це також цікаво. Коли ти таку махину можеш запхати в ось таку програму, яка обробляє і дуже швидко видає результат, де ти зможеш відстежити роботу будь-якої ділянки. Тому природно, ми взагалі без автоматизації нікуди. У нас уже всі звіти здаються лише в електронному вигляді. Це й електронна пошта й усі месенджери. Усім цим ми звичайно користуємося навіть для спілкування з податковою інспекцією з міністерствами. Уся наша робота побудована лише на автоматизації. Потому природно, що я це, звичайно, вітаю. Можливо є якісь сучасніші програми, але для бухгалтерії їх не так уже й багато. Є такі, як SAP, але це для дуже великого бізнесу. Можна побачити відразу результат і роботу всього колективу в реальному часу. Що дуже важливо, ти не чекаєш закінчення місяця чи кварталу, щоб побачити якийсь результат, а от щодня практично ти можеш бачити, як працює твоє підприємство. Тому автоматизація дуже важлива! Без цього зараз мені здається взагалі ніяке підприємство не бухгалтерія працювати просто не зможе.

— Що ви хочете побажати своїм колегам до Дня бухгалтера?

Своїм колегам хочу побажати терпіння - це те що нам потрібно зараз, наполегливої праці, щоб прискорити нашу перемогу, віри в те, що все буде добре і навіть набагато краще!

З Днем бухгалтера!

ІНШІ НОВИНИ