> Головний еколог компанії Вікторія Падковська: «Для нас екологія — не просто обов’язок, а місія» – Rudomain

Головний еколог компанії Вікторія Падковська: «Для нас екологія — не просто обов’язок, а місія»

Пропонуємо до вашої уваги інтерв'ю з головним екологом підприємства «Рудомайн» Вікторією Падковською, яке присвячене Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища. Ви дізнаєтеся про те, чому екологія важлива для підприємства, які кроки воно здійснює для збереження природи та які плани щодо охорони навколишнього середовища компанія має на майбутнє.

— Як давно ви працюєте на підприємстві «Рудомайн»?
— В компанії я вже 3,5 роки.

— Яка у вас освіта? Яке ваші хобі або захоплення?
— В мене вища освіта. Маю декілька хобі: я люблю готувати, проводити час з друзями та займатися спортом.

— Як саме підприємств «Рудомайн» зменшує негативний вплив на навколишнє середовище під час видобутку руди?
— Під час вибухів у кар'єрі ми застосовуємо спеціальні заходи для зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Використовуються поліетиленові рукави з гідрозабійкою.

Як результат, після вибухів перевищень гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин у повітрі на межі санітарно-захисної зони (тобто на кордоні між кар’єром та зоною житлової забудівлі) не зафіксовано, рівні шуму не перевищують допустимі значення, інтенсивність сейсмічного впливу в районі житлових будинків при вибухах не перевищують допустимий рівень сейсмовибухового впливу.

— Як підприємство «Рудомайн» розв'язує проблему відходів під час видобутку руди?
— Під час видобутку залізної руди утворюються розкривні породи, але ми використовуємо їх для проведення рекультивації порушених земельних ділянок. Це означає, що ми використовуємо ці породи для відновлення та оновлення земель.

— Які дослідження виконує підприємство для контролю над впливом на довкілля?
— Після кожного масового вибуху ми обов’язково проводимо дослідження, що дозволяють нам контролювати рівень забруднюючих речовин у повітрі та шуму. Ми також вимірюємо сейсмічні коливання та ударні повітряні хвилі

— Яка техніка використовується на підприємстві? Що входить до автопарку?
— Ми активно займаємося екологізацією та оновленням нашого автопарку. Наші автомобілі відповідають екологічним нормам EURO 5.

Ми придбали спеціальні сучасні автомобілі марки HOWO з поливозрошувальними системами та туманними пушками, які допомагають боротися з пилом та підвищують ефективність зволоження шляхом утворення водяної завіси як у кар’єі, так і на вулицях навколо нього.

— Який сенс компаії вкладає в цей напрямок — охорона навколишнього середовища?
— Для нас екологія — не просто обов'язок, а місія: ми впроваджуємо інноваційні підходи та технології для сталого розвитку нашої компанії та охорони довкілля. Захист навколишнього середовища — це наша спільна відповідальність і майбутнє поколінь.

ІНШІ НОВИНИ